Sport

Sot feston ditëlindjen Kimbo, ja sa vjet mbush kampioni shqiptarë në Zvicër

Olten/Gostivar, 5 maj – Djaloshi i cili po bën revolucion në sportin e mundjes dhe kickboks Sazan Memedi i njohur me nofkën Kimbo, sot ka ditëlindjen dhe mbush 33 vjet. Gjatë gjithë këtyre viteve ai ka treguar një sukses të jashtëzakonshëm duke u bërë kështu një ambasador i shqiptarëve nëpër botë.

Show More

Related Articles

Close