ShowBiz

Njihuni me Orgest Langën, talentin e ri të skenës shqiptare…!

Shume te rinj kane emigruar ne vende te ndryshme te botes per nje jete me te mire e te realizuar. Te qenit larg vendlindjes nuk i ka penguar aspak te gjejne veten ne fushen e tyre edhe pse veshtiresite kane qene te panumerta. Orgest Langa ka 17 vite qe jeton ne vendin fqinj, ne Itali. I njohur per publikon eshte bere para nje viti me kengen “S’ka respect” por edhe kenge te tjera nder tyre permendim edhe bashkepunimin me Kastro Zizon dhe covera te realizuara prej tij. Bashkepunimi me maestron me te njohur Italian Piero Sala, ka sjell sukses ne nisjen e karrieres se tij. Origjinaliteti per te eshte arma me e forte, ndaj projekti i pare i finalizuar tashme ka pasur nje shikueshmeri dhe vleresim te mire. Se shpejti Orgesti do sjelli projektin e rradhes, “Hajde sonte” xhirimet e te ciles po behen ne Shqiperi. Patriotizmi i sinqerte gjithmone bazohet ne vlera dhe dashurine per atdheun tend. Ai e ka shprehur kete gje qe me kengen e pare. Me siguri Orgesti edhe kesaj here do na suprizoje me talentin e tij! Presim klipin Orgest…! Nderkohe ju mund ta ndiqni Orgestin ne instagram ne llogarine e tij @orgest_langa https://instagram.com/orgest_langa?igshid=166daqaiws0d9

Show More

Related Articles

Close