Ballina

Grubi: Marrëveshja e BDI-së me LSDM-në më e fuqishmja politike që nga viti 2002

Pozitën e zëvendëskryeministrit të parë, 6 poste ministrore me resor të plotë, 5 zëvendësministri, 5 sekretar shtetëror, 2 drejtor nga dy drejtorit kryesore, udhëheqim me drejtorin e M-NAVIT, së shpejti dhe drejtori i AEK-ut do të zgjidhet nga radhët Bashkimit Demokratik për Integrim. Kjo hap rrugën drejtë një barazie të plotë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Kështu deklaroi zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në emisionin Klan Debat me gazetarin Selajdin Xhezairi.

Linku i videos: https://www.facebook.com/watch/?v=2813156882340677

Show More

Related Articles

Close